Książki

Goniąc marzenia
Wydawnictwo Naukowe WSKFiT

Opowieść o niezwykłych ludziach, którzy pokonali dystans nie tylko mierzony kilometrami, ale także ten o wiele trudniejszy, osobisty – dystans, jaki wyznaczyło im życie...
więcej >

Długi dystans

O tym jak pasja biegania pomaga w przemianie człowieka.
O tym jak pasja biegania może pomóc w przezwyciężaniu własnych słabości.
O tym jak to było naprawdę.
więcej >

Nasze artykuły

Siedem tygodni
Siedem tygodni
Radosław Lucjan Selke

26 września 2021 roku przebiegłem mój czterdziesty któryś tam maraton. Dwa tygodnie wcześniej ukończyłem bieg górski na dystansie 63 kilometrów (Bieg 7 Dolin w Piwnicznej) z przewyższeniem około 3 500 metrów. Między tymi startami normalnie trenowałem – swobodnie biegałem sześć dni w tygodniu z jednym dniem wolnym od wszelkiej aktywności (w poniedziałki).
więcej >

Urodziłam! Kiedy mogę pobiegać?
Urodziłam! Kiedy mogę pobiegać?
Paulina Sadowy-Selke

Masz za sobą wiele tygodni ciąży i poród? Już się zastanawiasz, kiedy pobiegać? Przedstawiamy wam kilka rad, które pomogą podjąć decyzję o wyjściu na trening.
więcej >

Spirometria płuc. Sprawdź jak oddychasz zanim zaczniesz trenować
festiwalbiegowy.pl

Zastanawialiście się kiedykolwiek dlaczego chcąc trenować Waszą ulubioną dyscyplinę tak łatwo tracicie siły zaraz na początku gdy tylko rozpoczęliście daną aktywność? Przychodzi zmęczeniowy i uporczywy kaszel, pojawiają się siódme poty, a niekiedy treść żołądka może podchodzić do gardła. Każdy z nas przeżywał to na początku swojej przygody ze sportem bardziej lub mniej zaawansowanym.
więcej >

Piszą o nas

Biegowy preppers. Niedzielne wybieganie zrobił... w przydomowym ogródku
festiwalbiegowy.pl

– To był eksperyment – twierdzi Radosław Selke, który w niedzielę pokonał 17 km... nie ruszając się z przydomowego ogródka. Mazowiecki biegacz połączył trening na podtrzymanie formy z „narodową kwarantanną”, namawiając rodaków do pozostania w domach.
więcej >

Życie to maraton. „Goniąc marzenia”
festiwalbiegowy.pl

Pół godziny ciągłego biegu, „piątka” w 20 minut, ukończenie maratonu, występ na Igrzyskach Olimpijskich. Różne są pragnienia biegaczy, ale to co ich łączy to pogoń za marzeniami i wytrwałe dążenie do celu. Nie wszystkim się to udaje, ale wszystkim pozwala się cieszyć życiem. Nawet, jeśli na co dzień nie jest ono usłane różami.
więcej >

Od debiutu w Maratonie "Solidarności" do e-maratonu „W hołdzie”
maratonczyk.pl

Robert Zakrzewski: Wśród uczestników „ORLEN e-Maratonu Solidarności z 5-tką w tle” nie mogło zabraknąć Radosława Selke. Mieszkaniec Milanówka, przed kilkoma laty, właśnie w Gdańsku debiutował na „królewskim dystansie”. Tym razem pobiegł znów, tyle że w wersji wirtualnej. Jak przyznaje, była to sentymentalna podróż i wyraz solidarności z innymi uczestnikami.
więcej >

Robię 120 km w tydzień
PRACA Wysokie Obcasy

Pokonuję 120 km tygodniowo, czasem robię dwa treningi dziennie.
Biegając do pracy, oszczędzam czas, a to ważne przy trójce dzieci
i wielu obowiązkach. Z Milanówka do Międzylesia koleją mam
około 60 km, a biegiem
przez Warszawę – 44 km.
więcej >

Reklama

Branchsport24
Krav Maga Warszawa
Rehart
nicponiak
FizjoFinezja
Alcoholica
Pragma